Автор Тема: Молитвы утренние. Молитвы вечерние.  (Прочитано 2568 раз)

Оффлайн Inga

• Господи, дай мне с душевным спокойствием встретить все, что принесет мне наступающий день.
  • Специалист
  • Репутация +12/-0
  • Самая мощная сила - вера!
Благоговение. Утро.
Исуси Господи, Сын Божий, закрой Господи от лихого человека
и врага нечистого, на всякий день и ночь и на всяко время.
Во имя Отца, Сына и Святого Духа ныне и присно и вовеки веков.
Аминь.

Господи укрепи по вере моей сосуд духовный, дабы сделался достойной вместилищем духа святого. Господи обнови дух мой очисти душу, просвети разум, научи жить, по нерушимым законам твоим, наполняя сосуд тобою созданный частотою совершенства. Укрепи основание веры моей и да пребудет нетленно царствие твое во мне, и я в нем. Аминь.

Утренние

*От сна востав, благодарю Тя, Всесвятая Троице, яко многия ради благости и долготерпения не прогневася на мя грешнаго и лениваго раба Твоего, и не погубил еси мене со беззаконии моими, но человеколюбствова. И в нечаянии лежаща, воздвиже мя  утреневати и славословити державу Твою непобедимую. И ныне, Владыко, Боже Пресвятыи, просвети очи сердца моего и отверзи ми устне поучатися словесем Твоим, и разумети заповеди Твоя, и
творити волю Твою, и пети Тя во исповедании сердечнем. Воспевати же и славити пречестное и великолепое  имя Твое: Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веком. Аминь.

За молитв святых отец наших, Господи Исусе Христе, Сыне Божии, помилуй нас. Аминь.
( поклон всегда поясной). Перекрестись и говори трижды:

Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе всяческих ради.

Далее: Боже, очисти мя грешнаго, яко  николиже благо сотворих пред Тобою(поклон), но избави мя от лукаваго, и да будет во мне воля Твоя(поклон), да неосужденно отверзу уста моя недостойная и восхвалю имя Твое святое: Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь(поклон).

Далее перекрестись и читай:

Царю небесныи, Утешителю, Душе истинныи, Иже везде сыи и вся исполняя, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, душа наша.

Святым Боже, Святым Крепкими, Святым Безсмертныи, помилуй нас ( трижды с поклонами).

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веком. Аминь.
Пресвятая Троице, помилуй нас. Господи, очисти грехи наша. Владыко, прости беззакония наша. Святыи, посети и исцели немощи наша, Имене Твоего ради.
Господи помилуй( трижды).  Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веком. Аминь.

Отче наш, Иже еси на небесех, да святится имя Твоё, да приидет царствие Твоё, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь.  И остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим. И не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. 
Господи Исусе Христе Сыне Божии, помилуй нас. Аминь.
Господи помилуй(12 раз).

Ограждая себя благоговейно крестным знамением, произносим молитву СИМВОЛ ВЕРЫ :

Верую во единого Бога Отца Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единого Господа, Исуса Христа, Сына Божия, Единородного, Иже от Отца рожденного прежде всех век. Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рождена, а не сотворена, единосущна Отцу, Им же вся быша. Нас ради человек, и нашего ради спасения сошедшего с небес, и воплотившегося от Духа Свята и Марии Девы вочеловечшася. Распятаго за ны при Понтийстем Пилате, страдавшего и погребенного. И воскресшаго в третий день по писанию. И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судить живым и мертвым, Его же царствию несть конца. И в Духа Святаго, Господа
истиннаго и Животворящаго, Иже от Отца исходящаго, иже со Отцем и Сыном споклоняема и сславима, глаголавшаго пророки. И во едину святую соборную и апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвым. И жизни будущаго века. Аминь.

*Псалом 50 (покаянный) утренняя молитва

Помилуй мя, Боже, по велицей милости Твоей, и по множеству щедрот Твоих очисти беззаконие мое. Наипаче омый мя от беззакония моего, и от греха моего очисти мя; яко беззаконие мое аз знаю, и грех мой предо мною есть выну. Тебе Единому согреших и лукавое пред Тобою сотворих, яко да оправдишися во словесех Твоих, и победиши внегда судити Ти. Се бо, в беззакониих зачат есмь, и во гресех роди мя мати моя. Се бо, истину возлюбил еси; безвестная и тайная премудрости Твоея явил ми еси. Окропиши мя иссопом, и очищуся; омыеши мя, и паче снега убелюся. Слуху моему даси  радость и веселие; возрадуются кости смиренныя. Отврати лице Твое от грех моих и вся беззакония моя очисти. Сердце чисто созижди во мне, Боже, и дух прав обнови во утробе моей. Не отвержи мене от лица Твоего и Духа Твоего Святаго не отыми

от мене. Воздаждь ми радость спасения Твоего и Духом владычним утверди мя. Научу беззаконыя путем Твоим, и нечестивии к Тебе обратятся. Избави мя от кровей, Боже, Боже спасения моего; возрадуется язык мой правде Твоей. Господи, устне мои отверзеши, и уста моя возвестят хвалу Твою. Яко аще бы восхотел еси жертвы, дал бых убо: всесожжения не благоволиши. Жертва Богу дух сокрушен; сердце сокрушенно и смиренно Бог не уничижит. Ублажи, Господи, благоволением Твоим Сиона, и да созиждутся стены Иерусалимския. Тогда благоволиши жертву правды, возношение и всесожегаемая; тогда возложат на oлтарь Твой тельцы.

Спаси, Господи, и помилуй ненавидящия и обидящия мя, и творящия ми напасти, и не остави их погибнути мене ради, грешнаго. (Поклон)

Заканчиваете службу Молитвой ко Кресту Господню

Огради мя, Господи, силою Честнаго и Животворящаго Твоего Креста, и сохрани мя от всякаго зла. (перекрестится и поцеловать крест господний)

Оффлайн Inga

• Господи, дай мне с душевным спокойствием встретить все, что принесет мне наступающий день.
  • Специалист
  • Репутация +12/-0
  • Самая мощная сила - вера!
Re: Молитвы утренние. Молитвы вечерние.
« Ответ #1 : 10 Февраль 2016, 14:19:29 »
Благоговение, Вечерние молитвы.

Господи укрепи по вере моей сосуд духовный, дабы сделался достойной вместилищем духа святого. Господи обнови дух мой очисти душу, просвети разум, научи жить, по нерушимым законам твоим, наполняя сосуд тобою созданный частотою совершенства. Укрепи основание веры моей и да пребудет нетленно царствие твое во мне, и я в нем. Аминь.

Во имя Отца и Сына, и Святаго Духа. Аминь.
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матере, преподобных и богоносных отец наших  и всех святых, помилуй нас. Аминь.
Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе.

Царю небесныи, Утешителю, Душе истинныи, Иже везде сыи и вся исполняя, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, душа наша.

Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный, помилуй нас. (Трижды)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веков. Аминь.
Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша , имене Твоего ради.
Господи, помилуй.(Трижды)

Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веков. Аминь.
Отче наш, Иже еси на небесех, да святится имя Твоё, да приидет царствие Твоё, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь.  И остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим. И не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. 

Кондак Богородице

Взбранной Воеводе победительная, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти раби Твои, Богородице, но яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи, да зовем Ти; радуйся, Невесто Неневестная.
Преславная Приснодево, Мати Христа Бога, принеси нашу молитву Сыну Твоему и Богу нашему, да спасет Тобою души наша.
Все упование мое на Тя возлагаю, Мати Божия, сохрани мя под кровом Твоим.

Псалом 90 вечером

Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое. Бог мой, и
уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна, плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися: оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходящия, от сряща, и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится, обаче очима твоима смотриши, и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое, Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему, яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою, на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и: покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его, долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.

Молитва ангела-хранителю.

Ангеле Божий, хранителю мой святый.
На соблюдение мне от Бога с небес данный!
Прилежно молю тя: ты мя днесь просвети,
И от всякого зла сохрани,и ко благому деянию настави,
И на путь спасения направи.Аминь.

Заканчиваете службу Молитвой ко Кресту Господню

Огради мя, Господи, силою Честнаго и Животворящаго Твоего Креста, и сохрани мя от всякаго зла. (перекрестится и поцеловать крест господний)

Cтоматология в Киеве - Теремки, ВДНХ